Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

Nis "Learn & Earn" i ProBit Global, përdoruesit për të fituar BTC Falas

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

ProBit Global Mëso dhe Fito: Bitcoin

Ndërsa adoptimi i kriptove vazhdon të rritet, ProBit Global ka prezantuar kurse ' Mëso dhe Fito ' për përdoruesit për të përmirësuar njohuritë e tyre për kriptovalutat dhe për t'u nxitur me kripto-valutat falas në të njëjtën kohë.

Duke filluar me kursin e Bitcoin (BTC) për të fituar pak BTC, shkëmbimi më i lartë po u ofron përdoruesve që kanë përfunduar hapin 2 të KYC që të ndjekin kurse të shumta të lidhura me kripto dhe të fitojnë disa kripto - falas si pjesë e përpjekjeve të tij për të mbështetur një kripto masive të përshpejtuar adoptimi.

Adoptimi global i kriptove vazhdon të rritet

ProBit Global ' Mëso & Fito ' po zbulohet pasi të dhënat më të fundit të indeksit të adoptimit të Chainalysis sugjerojnë se ekosistemi i kriptove është rritur vazhdimisht përgjatë cikleve të tregut - rritja globale e adoptimit mbetet shumë mbi nivelin e tregut të demit para 2020, pavarësisht nga tregu i fundit i ariut.

Firma e analizës së blockchain zbulon se shumica e përdoruesve të rinj që vendosin kapital në kriptomonedhë gjatë periudhave të rritjes së çmimit priren të qëndrojnë edhe kur ka një rënie. Ai thotë se rritja ishte veçanërisht e fortë vitin e kaluar në tregjet në zhvillim si Vietnami, Filipinet, Ukraina, India, Nigeria dhe Turqia, ku mbështetja në kriptomonedhën për dërgesat e emigrantëve, si një mbrojtje kundër paqëndrueshmërisë dhe përdorimi për nevoja të tjera financiare është i lartë.

Chainalysis kishte në tetor 2021 - përpara fillimit të tërheqjes së zgjatur të tregut, i cili supozohet se u fut në dy muaj më vonë - regjistroi një rritje të adoptimit të kriptove në mbarë botën prej mbi 880%.

Kripto po bëhet një fenomen vërtet global

Kompania indoneziane e pagesave të kriptomonedhave Triple-A vlerësoi se pronësia globale e kriptove është tani në një mesatare prej 4.2%, ose mbi 320 milionë përdorues të kriptove në mbarë botën, që nga viti 2022. Një vlerësim tjetër nga Finders me bazë në SHBA e vendos pronësinë e saj globale të kriptove në 15% për gushtin 2022.

Ndërkohë, disa studime, duke përfshirë sondazhin e Bitstamp me mbi 28,000 investitorë nga 23 vende në pesë kontinente, sugjerojnë se adoptimi kryesor i kriptomonedhave është afër. Disa nga faktorët që bien në sy për të nxitur miratimin e zakonshëm përfshijnë iniciativa për të edukuar publikun rreth kriptomonedhave dhe rasteve të përdorimit të tyre të mundshëm.

Mësoni dhe Fitoni për edukimin në kripto

ProBit Global's Learn & Earn do të mbështesë nxitjen e adoptimit duke u ofruar përdoruesve një mundësi - pavarësisht nga niveli i njohurive të tyre për kripto - për të eksploruar kriptovaluta të ndryshme, për t'i zotëruar dhe provuar ato nga dora e parë.

Kurset mbi Learn & Earn do të fokusohen në të gjitha kriptovalutat kryesore si Bitcoin dhe Ethereum, si dhe argumentet premtuese të kriptomonedhave të listuara në ProBit Global. Çdo kurs përbëhet nga materiale mësimore në format video dhe teksti, një kuiz për të përfunduar dhe shpërblime për të marrë.

Një kurs i vazhdueshëm do t'u mundësojë përdoruesve të mësojnë rreth një kriptomonedhe të paraqitur, p.sh. Bitcoin (duke lexuar një tekst të caktuar, duke parë një video etj). Më pas, ata do të nxiten të bëjnë kuizin dhe çdo përgjigje e saktë do t'u sjellë atyre shpërblime.

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles