Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

Përdoruesit e ProBit Global tani mund të blejnë Crypto me 0% tarifa të kartave të kreditit deri më 15 mars me Fiat-in e ri në Ramp

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

ProBit Global ka njoftuar blerjen e tij të fundit të kriptos me kartë krediti fiat on-rammp që strehon mbi 40 monedha fiat për përdoruesit që të blejnë argumentet e mbështetur aktualisht BTC, ETH dhe USDT.

Duke filluar nga 9 marsi në orën 00:00 UTC , një promovim special i tarifës së kartës së kreditit 0% do t'u mundësojë përdoruesve të kryejnë blerjet e tyre pa pagesë deri më 15 mars, falë një përpjekjeje bashkëpunuese me 50 kompanitë më të mira të blockchain dhe zgjidhjen fintech Moonpay .

Sipas një sondazhi nga LendEDU , mbi 18.5% e 672 investitorëve të Bitcoin të anketuar përdorën një kartë krediti për të blerë kripto. Për më tepër, 76.23% raportuan qëllimin e tyre për të bërë një blerje tjetër me kartë krediti.

Si porta e preferuar e aseteve dixhitale, shkëmbimet e kriptomonedhave kanë luajtur një rol thelbësor në rritjen e adoptimit, siç mbështetet nga një treg i kohëve të fundit Visa që zbuloi pothuajse gjysmën e të gjithë segmentit të pronarëve të kriptove duke përdorur një "shkëmbim të parë kripto ".

Funksioni i blerjes së kriptos me 1 klikim me kartë krediti ofron një hekurudhë kritike fiat për të udhëhequr përdoruesit e rinj për të kaluar pengesën e parë dhe ndoshta më të rëndësishme të hyrjes: duke bërë blerjen e tyre të parë të kriptos.

Përdoruesit tani mund të hyjnë në ndërfaqen e blerjes së kriptos dhe të zgjedhin monedhën dhe tokenin e dëshiruar të fiatit për të parë normën aktuale të blerjes me çmim në fiat ose token. Pasi blerja të përfundojë, asetet do të vendosen në kuletat e llogarisë së tyre të mbështetur nga një shtresë e dytë e mjeteve të sigurisë 2FA.

Disa shërbime të përshtatshme ProBit Global API mundësojnë gjithashtu tregtimin e letrës, duke u ofruar përdoruesve një mjedis të simuluar dhe bilanc llogarie për të mësuar se si të ndërhyjnë në arbitrazh, të bëjnë tregje dhe të përfshijnë strategji të ndryshme tregtare bazuar në kushtet e tregut në kohë reale.

Përdoruesit që zgjedhin një strategji mbrojtëse mund të krijojnë me vend një strategji afatgjatë HODL të quajtur DCA, ose mesatarja e kostos së dollarit , një qasje e përdorur për të gjeneruar rrezik më të ulët, fitime të stabilizuara përmes blerjeve të përsëritura javore ose mujore.

Strategjia mund të jetë një ndihmë për tregtarët më të rinj pasi izolon kundër faktorëve të rrezikut të zakonshëm siç janë ndjenjat emocionale dhe të drejtuara nga tregu.

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles