Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

ProBit Global prezanton opsionin e përshtatshëm Fiat për tregtarët që të blejnë kripto me kartë krediti

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

Sipas korporatës shumëkombëshe të shërbimeve financiare Visa, konsumatorët që blejnë kripto me kartë ose kryejnë pagesa duke përdorur kripto janë në rritje. Raporti i tij i fundit tregon se përdoruesit e Visa kanë kryer transaksione në vlerë prej 2.5 miliardë dollarësh të pagesave të lidhura me kripto në TM1 2022 .

Rritja e përdorimit të kriptove si një formë pagese më e pranuar gjerësisht ka nxitur shumë në hapësirën e përhapur të kriptove të ofrojnë mjete miqësore për përdoruesit për të lehtësuar rritjen e këtij sektori. Shkëmbimet e kriptomonedhave, në veçanti, kanë luajtur një rol të rëndësishëm në udhëheqjen e tarifës për të ndihmuar në lehtësimin e një kanali të drejtpërdrejtë të pagesave kripto.

ProBit Global kohët e fundit zgjeroi një hendek për t'i ndihmuar përdoruesit e tij të aksesojnë një hekurudhë pagese fiat me 1 klikim, me qëllim që t'i mundësojë kujtdo që mban një kartë krediti të blejë kripto , në vend që të kalojë drejtpërdrejt përmes rrugës standarde të tregtimit për të blerë argumentet më të fundit në rritje.

Duke u bashkuar me një ofrues të mirënjohur fintech në Moonpay, përdoruesit kripto-kuriozë mund të blejnë argumente duke përfshirë BTC, ETH dhe USDT.

Pas kolapsit shumë të publikuar të UST-së, investitorët janë bërë më të çuditshëm ndaj stablecoin-it në përgjithësi, pasi disa të tjera algoritmike stablecoin ndoqën shpejt shembullin, me fUSD dhe DEI më të fundit që përjetuan një ulje të konsiderueshme të USD .

Ndërsa USDT mbetet stablecoin mbizotërues, shumë përdorues janë grumbulluar drejt monedhave të qëndrueshme si DAI dhe USDC për shkak të mungesës së transparencës që rrethon rezervat e USDT.

Dyshja e monedhave të qëndrueshme të qëndrueshme ofron gjithashtu një portë hyrëse në sektorin e përhapur DeFi, një kartë telefonike e hapësirës së kriptove që përdor kontratat inteligjente në vend të institucioneve standarde financiare për të automatizuar transaksionet e grumbullimit të interesit si huadhënia, huamarrja, kolateralizimi.

ProBit Global on-ramp është një metodë e thjeshtë dhe e përshtatshme për përdoruesit për të vendosur transaksionin e tyre të dëshiruar, për të bërë një pagesë të menjëhershme dhe për të dërguar aktivin e blerë në kuletat e tyre të kriptove për të nisur përvojën e tregtimit në bursë.

Funksioni blej kripto gjithashtu mbështet pagesa shtesë duke filluar nga transferta bankare dhe Apple Pay. Më e rëndësishmja, ProBit Global ka nisur një mbështetje të plotë për përdoruesit e saj të iOS me lëshimin e fundit të aplikacionit të saj të shumëpritur të tregtimit iOS .

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles