Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

Ndërsa Bitcoin Rebounds, ProBit Global ofron BTC për përdoruesit me 50% ulje

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

ProBit Global po u ofron përdoruesve të saj mundësinë për të përmirësuar portofolin e tyre të kriptove duke blerë Bitcoin me 50% zbritje në ngjarjen e saj Ekskluzive që zgjat deri më 1 gusht.

Bitcoin pati një rikuperim për të kaluar kufirin e 24,000 dollarëve që nga 20 korriku, duke shënuar fitimet e tij më të larta në një muaj pasi indekset e aksioneve amerikane u rikuperuan dhe dollari u dobësua. Spekulimet kanë qenë të përhapura se tregu i zgjatur i kriptomonedhave, i cili kishte parë kriptomonedhën më të mirë të kullotte gamën e çmimeve prej 18,000 dollarë në qershor, ka përfunduar pas rikthimit të tij mbi 20,000 dollarë.

Kjo u pa si investitori i famshëm miliarder, Mike Novogratz, i cili e përshkroi turbulencën e fundit në tregjet e kriptove si një krizë kredie, duke pohuar se "më e keqja ka mbaruar" dhe parashikoi që Bitcoin do të arrinte 500,000 dollarë në pesë vitet e ardhshme ose më shumë.

Ndryshimet shihen që nga rikthimi

Pavarësisht shtrëngimit të politikave monetare dhe telasheve me të cilat u përballën Celsius, Voyager, 3AC dhe monedha e qëndrueshme TerraUSD në maj, Bitcoin ka arritur të shpëtojë nga niveli i 19,000 dollarëve në 22,000 dollarë.

Rritja përkon me zhvendosjen e 19 korrikut të Indeksit të Frikës dhe Lakmisë së Kriptove nga niveli "frikë ekstreme" në "frikë" pasi rezultati i tij tani ka arritur në 30 nga 100.

Indeksi, i cili analizon ndjenjën aktuale të tregut të Bitcoin bazuar në paqëndrueshmërinë e tregut, të dhënat e tendencës së kërkimit në Google, vëllimin dhe dominimin midis faktorëve të tjerë, supozon se kalimi nga niveli i "frikës ekstreme" mund të tregojë një mundësi blerjeje - ose një të lehtë Sinjali i frikës nga humbja (FOMO).

Gjithashtu, firma e matjeve në zinxhir, Santiment, sugjeron që tregtarët po "ndryshojnë melodinë e tyre" dhe po "po nuhasin një shpërthim afatgjatë" pasi tregon se raporti midis kroneve të gjata dhe pantallonave të shkurtra të kriptomonedhës më të lartë ka arritur pikën më të lartë që nga fillimi i majit.

 

Bitcoin duke shkuar përpara

Ndërsa lajmet për hedhjen e 75% të zotërimeve të Bitcoin nga Tesla nuk duket se kanë pasur shumë ndikim në të gjithë tregun, raportet e Warren Buffett që blen "neobank" dixhitale, NuBank - e cila tani ofron tregti kriptosh për 54 milionë klientë - sugjerojnë. Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera po hyjnë në një fushë disi të re.

Menjëherë pasi çmimi i Bitcoin u rrit me 10% kohët e fundit, Princi trashëgues i Serbisë, Philip Karageorgevitch, tha se është vetëm çështje kohe përpara se " çdo vend" të miratojë përfundimisht kriptomonedhën , duke thënë se kjo "do të ndodhë patjetër". Ajo sjell në mendje parashikimin e gjigantit të Wall Street, Fidelity, në fillim të këtij viti se vendet e tjera dhe madje edhe një bankë qendrore mund të ndjekin hapat e El Salvadorit për ta bërë Bitcoin si kurs ligjor këtë vit. Firma vë në dukje se ata që blejnë Bitcoin ndërsa çmimi është i ulët "do të jenë më mirë konkurrues sesa kolegët e tyre " .

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles