Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

ProBit Global Apes hyn me 50% ulje në ApeCoin për t'u bashkuar me Bored Ape Yacht Club Hype me Yuga Labs tani me vlerë 4 miliardë dollarë

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

ProBit Global është fokusuar në sektorin NFT për serinë e tij të radhës të ProBit Exclusive për t'u përqëndruar në NFT me 50% ulje abonime tani të hapura për ApeCoin me trend të shpejtë .

Raundi i fundit i hyrjeve me zbritje për APE vjen nga një stuhi spekulimesh rreth rrjedhjes së tij të investitorëve të qarkulluar gjerësisht me zhvillimet më të fundit, të gjitha, por duke çimentuar APE si portë pagese për të gjitha gjërat BAYC dhe RPG Otherside shumë të pritura të bazuara në metaverse .

APE aktualisht po tregton afër 12 dollarë me një nga balenat kryesore ETH që blen mbi 2.1 milion dollarë në APE , me aktivitetin e qëndrueshëm tregtar që kurorëzon APE si tokenin më të tregtuar midis 100 kuletave kryesore ETH sipas WhaleStats .

Mbajtësit e APE do të kenë gjithashtu shansin e tyre të parë për të votuar si pjesë e ApeCoin DAO, e cila u mundëson anëtarëve të krijojnë dhe votojnë propozime të ndryshme duke filluar nga ndarja e buxhetit deri tek mekanika e aksioneve.

BAYC fitoi famë përmes qasjes së saj të re web3 për t'u dhënë të gjithë mbajtësve të NFT të drejta të plota komerciale për të krijuar, markuar dhe fituar para nga mallrat dhe përmbajtjet origjinale.

Krijuesi që qëndron pas markës tashmë pothuajse universale, Yuga Labs, tani vlerësohet në 4 miliardë dollarë falë një raundi financimi prej 450 milion dollarësh me a16z si investitor kryesor për të ndjekur një blerje të suksesshme të CryptoPunks dhe Meebits në një lëvizje që hapi të drejta të plota IP për mbajtësit e saj.

Sipas Nonfungibles, BAYC, CryptoPunks dhe Meebits gjeneruan një vëllim total prej 3,937 miliardë dollarësh në 2021, duke përfaqësuar mbi 46% të të gjithë tregut të koleksioneve prej 8,471 miliardë dollarësh .

Kërkesa ka qenë e konsiderueshme, e dëshmuar nga një BAYC e vetme që kapte 3.4 milion dollarë ndërsa koleksioni i 101 Bored Ape Yacht Club arriti në 24 milion dollarë. BAYC ka fituar mbi një numër të panumërt mbështetësish të famshëm pasi PFP është shfaqur si provë e anëtarësimit, duke zhbllokuar privilegje ekskluzive dhe të drejta mburrje për mbajtësit.

Ekipi mbajti të parën dhe shumë të suksesshëm BAYC Ape Fest dhe tani është fytyra e një grupi virtual me mirësjellje të grupit metaverse të Universal Music Group , Kingship .

Producenti i njohur Timbaland gjithashtu u përfshi në BAYC si bashkëthemelues i Ape-In Productions (AIP). Platforma shfaq artistë të rinj si TheZoo, i cili së fundmi publikoi një video muzikore për këngën e saj debutuese ApeSh!t.

RRETH APECOIN-it

ApeCoin është një kod qeverisjeje dhe shërbimi ERC-20 i përdorur brenda ekosistemit APE për të fuqizuar një ndërtesë të decentralizuar të komunitetit në ballë të web3.

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles