Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

ProBit Global do të ofrojë zbritje në USDC me kohë të kufizuar pas ATH të re në furnizim dhe akumulim të konsiderueshëm balene

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

Me rritjen e votës së besimit në monedhën USD (USDC), ProBit Global po u ofron përdoruesve mundësinë për të blerë stablecoin në trend për 0,50 dollarë gjatë ngjarjes së tij të ardhshme Ekskluzive më 7 qershor .

Ekskluzivi më i fundit është pjesë e një shtytjeje të vazhdueshme të stablecoin me shkëmbimin që së fundi ka shtuar DAI në platformën e tij fiat on-ramp që përdoruesit të blejnë me lehtësi kripto me një kartë krediti ose transfertë bankare.

USDC po bëhet shpejt e dashura e shumë njerëzve në botën e monedhave të qëndrueshme, veçanërisht pas kolapsit të Terra UST, spiralës mbizotëruese të vdekjes së monedhës së tretë më të madhe të monedhës së qëndrueshme sipas kapitalit të tregut që dha një pengesë të madhe për të gjithë hapësirën dhe e përkeqësoi më tej atë. shtet tashmë bearish.

Stablecoins, si opsioni i preferuar i propozuar për të transaksionuar vlerën në epokën e Web3 - ose të decentralizuar të internetit, kanë treguar se ato vijnë në forma të ndryshme për t'iu përshtatur aftësisë për të qenë të automatizuar, të aksesueshëm dhe relativisht të lirë nga paqëndrueshmëria nga tendencat më të gjera të tregut.

USDC është një nga disa monedha të qëndrueshme të lidhura me USD dhe mbështetet plotësisht nga rezervat me një normë 1:1 , duke e shënuar atë si një strehë të sigurt ndërsa tregu i kriptove rimëkëmbet nga një tërheqje e zgjatur gjatë gjashtë muajve të fundit.

Zhvillimi i tendencave të tregut duket se sugjeron që USDC – tani stabilcoini i dytë më i madh dhe aktivi i katërt më i madh i kriptos sipas kapitalit të tregut – mund të jetë duke tërhequr më shumë vëmendjen e përdoruesve.

Balenat sinjalizojnë mbështetjen e tyre për USDC

USDC kohët e fundit ka marrë njëfarë dashurie brenda hapësirës, veçanërisht nga balenat e kriptove, sipas një raporti të fundit nga firma e analizës së bllokut të të dhënave Coinmetrics.

Bazuar në gjetjet e tyre, zotëruesit e mëdhenj të kripto-aseteve (aka balenat) duke përfshirë investitorët institucionalë, shkëmbimet dhe individët me xhepa të thellë kanë rritur zotërimet e tyre USDC pas rënies së UST me numrin e kuletave Ethereum që mbajnë ≥1 milion USDC që tejkalon ato që mbajnë ≥1 milion USDT në 12 maj.

Coinmetrics ia atribuon këtë rritje të adoptimit të USDC dy faktorëve kryesorë:

  • Mbajtësit e mëdhenj në thelb arbitrojnë midis USDT dhe USDC përmes procesit të shëlbimit/prerjes
  • Mbajtësit e mëdhenj që kërkojnë të heqin rrezikun e portofolit të tyre për shkak të transparencës së USDC-së, përkatësisht vërtetimeve mujore dhe mbështetjes me rezervë të plotë.

Të dhënat nga API-ja e analitikës së blockchain ATLAS dhe e eksploruesit të llogarive të Coinmetrics zbulojnë se nga 9 maji e tutje, 147 adresa Ethereum rritën bilancin e tyre të USDC me ≥1 milion, ndërsa më pas ulën balancat e tyre USDT me ≥1 milion. Për më tepër, 23 nga 147 adresat shtuan ≥ 10 milionë USDC ndërsa humbën ≥ 10 milionë USDT gjatë procesit.

MoneyGram zgjedh USDC për të tejkaluar botët e Crypto dhe Fiat

Stabilcoin i centralizuar i parave të gatshme dhe ekuivalenti i parave të gatshme të mbështetur nga rezerva e USDC ka qenë gjithashtu i lidhur me gjigantin e remitancave, MoneyGram. Kompania globale e transferimit të parave thuhet se po punon me Stellar Blockchain për t'u mundësuar përdoruesve të saj të konvertojnë zotërimet e tyre të kriptove në USDC, të cilat më pas mund të likuidohen duke përdorur rrjetin e MoneyGram.

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles