Ky artikull është përkthyer në makinë.Shihni artikullin origjinal

ProBit Global ofron zbritje javore 50% BTC për HODLers që të grumbullojnë Sats ndërsa furnizimi zvogëlohet

Published date:

Lidhje me artikullin origjinal.

_________________________________________________________________

ProBit Global ka nxjerrë një tjetër shitje ProBit Exclusive Bitcoin (BTC) për vitin 2022 për të përkuar me përvjetorin e ndalimit të pronësisë së arit në SHBA. Meqenëse BTC ka ngecur pak gjatë javës së kaluar , kjo shënon një mundësi kryesore për të blerë pak më pak se 20,000 dollarë që nga koha e shtypit.

Zbritja prej 50% vlen për çmimin e tregut të BTC-së të martën, më 12 prill në orën 02:00 UTC me ngjarjen tashmë të hapur për të gjithë mbajtësit e PROB.

Përvjetori i ndalimit të arit në SHBA

Më 5 prill 1933, qeveria amerikane e bëri të paligjshme që qytetarët e saj të zotëronin arin përmes një dekreti që detyroi shumë amerikanë të shisnin arin e tyre me normat aktuale të tregut.

Menjëherë pasi Urdhri Ekzekutiv 6102 ndaloi pronësinë e sasive të monedhave të arit, shufrave dhe certifikatave të arit, çmimi i arit u rrit më pas sipas Aktit të Rezervës së Arit nga i cili qeveria gjeneroi një fitim të konsiderueshëm.

19 milion BTC të minuara

Përkujtimi i ashpër u përforcua më tej pasi oferta e Bitcoin, shpesh e krahasuar me arin dixhital dhe e kufizuar në 21 milion, vazhdon të zvogëlohet.

BTC -ja e 19-të milionëshe u minua në fillim të këtij muaji. duke lënë kriptomonedhën kryesore me rreth dy milionë të mbetura për t'u prodhuar gjatë 118 viteve të ardhshme me ritmin aktual. Ashtu si me arin, vështirësia e nxjerrjes së BTC është rritur në mënyrë drastike në 13 vitet e ekzistencës së saj pas rregullimeve për të ruajtur kohën e bllokimit prej 10 minutash.

Tkurrja e furnizimit është simbolike pasi shtrëngon rrjedhën e totalit të BTC në qarkullim, duke krijuar kështu mungesë. Megjithatë, si kriptomonedha më e madhe sipas kapitalit të tregut dhe që fuqizon një rrjet pagesash që funksionon jashtë sistemit tradicional të pagesave, BTC vazhdon të ofrojë liri financiare duke mbetur jashtë fushëveprimit të kontrollit të qeverisë.

Një këndvështrim pozitiv

Çmimi i BTC arriti në 48,000 dollarë muajin e kaluar, por u rikthye menjëherë pas. Qoftë si një depo me vlerë apo një mjet shkëmbimi, vështirësitë me të cilat hasin minatorët në krijimin e blloqeve të reja do të shërbejnë vetëm për të forcuar dhe përmirësuar elasticitetin e rrjetit Bitcoin.

Crypto Outlook i fundit i Bloomberg Intelligence për 2022 zbulon se qartësia rregullatore dhe miratimi do të përshpejtojnë lundrimin e një Bitcoin ETF në fund të vitit 2023. Nëse dhe kur kjo ndodh, analiza e tyre e tendencave kryesore që drejtojnë sektorin global të kriptove sugjeron se miliarda aktive do të të shtohen në fondet e kriptove.

Miratimi i fundit nga SEC i Teucrium Bitcoin Futures ETF do të tregojë BCFU në NYSE Arca, një lëvizje që mund të ketë implikime pozitive për nisjen eventuale të një ETF spot për shkak të paraqitjes sipas të njëjtës rregullore që rregullon ETF spot, dmth, Aktit të Letrave me Vlerë të vitit 1933 .

Me pakësimin e furnizimit me BTC të shoqëruar me vështirësinë e minierave dhe një ndjenjë në rritje të interesit për ekosistemin e kriptove, disa ekspertë pohojnë se BTC është në rrugën e saj për të kaluar shifrën e 100,000 dollarëve në 2022.

_________________________________________________________________

RRETH PROBIT GLOBAL

Tregtoni dhe blini Bitcoin, Ethereum dhe 800+ altcoin në mbi 1000 tregje me ProBit Global!

Mbi 2,000,000 entuziastë të kriptove në mbarë botën i besojnë markës ProBit Global me udhëtimet e tyre emocionuese të kriptove! Shijoni një ndërfaqe tregtare të personalizueshme, robotë të automatizuar tregtimi për fillestarët dhe profesionistët, fiat on-rammp në 45 monedha dhe një faqe interneti shumëgjuhëshe në 46 gjuhë.

Bashkohuni me programet tona aktive dhe përfitoni përfitime të mëdha!

1. Blini Crypto lehtësisht me një kartë krediti dhe transferta bankare

2. Ekskluzive ProBit : Abonohu me 50% ulje në 200 tokenat më të mirë

3. Zbritje e tarifëstregtimit: Paguani tarifat e tregtimit me PROB dhe merrni një tarifë tregtimi prej 0,03%

4. Programi i referimit : Fitoni 10-30% të tarifave të tregtimit për referimin e miqve në ProBit Global

5. Mësoni dhe fitoni kripto falas duke parë video dhe duke marrë kuize

ProBit Global: www.probit.com

Telegrami ProBit: https://t.me/ProBitGlobalOfficial

Related articles